Dil

Yenilikçi Öğrenme Yöntemleri ve I. Ulusal Metot Fuarı

Nesil Üniversitelerin öncüsü olma vizyonu ve topluma katkı misyonunu öne çıkaran yaklaşımı ile topluma yönelik çalışmalar yürüterek ve yenilikçi eğitim modelini benimseyerek eğitimde fark yaratmak üzere yola çıkmıştır.

Bu kapsamda üniversitemiz öğrenci merkezli eğitime odaklanarak yenilikçi öğrenme yöntemlerini ve  yaygın eğitim metotlarını üniversite eğitiminde kullanan AGÜ Gençlik Fabrikası’nı hayata geçirmiştir. 

AGÜ Gençlik Fabrikası gençleri güçlendirmek adına ulusal ve uluslararası bir çok etkinliği organize etmekte ve ulusal/uluslararası işbirlikleri geliştirmektedir.

Bu yıl ikincisine ev sahipliği yapacağımız ISYEC’16 (Uluslararası Gençlik İstihdamında Zorluklar ve Fırsatlar Sempozyumu) öncesinde düzenlenecek olan I. Ulusal Metot Fuarı farklı sektörlerin uyguladığı yenilikçi metotların paylaşımı açısından sempozyuma farklı bir boyut kazandıracak ve oldukça faydalı bir etkinlik olacaktır.

Düzenlenecek bu etkinlik çerçevesinde paylaşımı sağlanacak uygulamalar üniversitemiz işbirliği ile yenilikçi eğitim yaklaşımlarının ve yöntemlerinin  geliştirilmesine destek olacaktır.

Bu bağlamda I. Ulusal Metot Fuarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duymaktayız.

Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU
Abdullah Gül Üniversitesi
Rektör